gstreamer-0.10.30.3 - en to el translation catalogue (313 entries)

en: "%s" is a directory.
el: Το «%s» είναι κατάλογος.

en: %d blacklist entry | %d blacklist entries
el[0]: %d καταχώρηση στη μαύρη λίστα
el[1]: %d καταχωρήσεις στη μαύρη λίστα

en: %d blacklisted file | %d blacklisted files
el[0]: %d αρχείο στη μαύρη λίστα
el[1]: %d αρχεία στη μαύρη λίστα

en: %d feature | %d features
el[0]: %d χαρακτηριστικό
el[1]: %d χαρακτηριστικά

en: %d plugin | %d plugins
el[0]: %d πρόσθετο
el[1]: %d πρόσθετα

en: A lot of buffers are being dropped.
el: Πολλές ενδιάμεσες αποθηκεύσεις απορρίπτονται.

en: Additional debug info:
    %s
el: Επιπλέον πληροφορίες αποσφαλμάτωσης:
    %s

en: An error happened while waiting for EOS
el: Προέκυψε σφάλμα κατά την αναμονή για EOS

en: Application used to create the media
el: Η εφαρμογή που χρησιμοποιήθηκε για τη δημιουργία  του μέσου

en: Arbitrary application data to be serialized into the media
el: Αυθαίρετα δεδομένα εφαρμογής να ενσωματωθούν σειριακά στο μέσο

en: Blacklisted files:
el: Αρχεία στη μαύρη λίστα:

en: Buffering, setting pipeline to PAUSED ...
el: Αποθήκευση, ορισμός διασωλήνωσης σε PAUSED …

en: Colon-separated paths containing plugins
el: Διαχωρισμένες με άνω-κάτω τελεία διαδρομές που περιέχουν πρόσθετα

en: Comma-separated list of category_name:level pairs to set specific levels for the individual categories. Example: GST_AUTOPLUG:5,GST_ELEMENT_*:3
el: Λίστα διαχωρισμένη με κόμματα των ζευγαριών όνομα κατηγορίας:επίπεδο (category_name:level) για καθορισμό συγκεκριμένων επιπέδων για καθεμιά κατηγορία. Παράδειγμα: GST_AUTOPLUG:5,GST_ELEMENT_*:3

en: Comma-separated list of plugins to preload in addition to the list stored in environment variable GST_PLUGIN_PATH
el: Διαχωρισμένη με κόμμα λίστα προσθέτων για προφόρτωση επιπλέον της λίστας που είναι αποθηκευμένη στη μεταβλητή περιβάλλοντος GST_PLUGIN_PATH

en: Could not close resource.
el: Αδυναμία κλεισίματος πόρου.

en: Could not close supporting library.
el: Αδυναμία κλεισίματος υποστηρικτικής βιβλιοθήκης.

en: Could not configure supporting library.
el: Αδυναμία διαμόρφωσης υποστηρικτικής βιβλιοθήκης.

en: Could not create temp file "%s".
el: Αδυναμία δημιουργίας προσωρινού αρχείου (temp) «%s».

en: Could not decode stream.
el: Αδυναμία αποκωδικοποίησης ροής.

en: Could not demultiplex stream.
el: Αδυναμία από-πολύπλεξης ροής.

en: Could not determine type of stream.
el: Αδυναμία καθορισμού του τύπου της ροής.

en: Could not encode stream.
el: Αδυναμία κωδικοποίησης ροής.

en: Could not get info on "%s".
el: Αδυναμία λήψης πληροφοριών για «%s».

en: Could not get/set settings from/on resource.
el: Αδυναμία λήψης/ορισμού ρυθμίσεων από τον/στον πόρο.

en: Could not initialize supporting library.
el: Αδυναμία αρχικοποίησης υποστηρικτικής βιβλιοθήκης.

en: Could not load plugin file: %s
el: Αδυναμία φόρτωσης αρχείου προσθέτου: %s

en: Could not multiplex stream.
el: Αδυναμία πολύπλεξης ροής.

en: Could not open file "%s" for reading.
el: Αδυναμία ανοίγματος αρχείου «%s» για ανάγνωση.

en: Could not open file "%s" for writing.
el: Αδυναμία ανοίγματος αρχείου «%s» για εγγραφή.

en: Could not open resource for reading and writing.
el: Αδυναμία ανοίγματος πόρου για ανάγνωση και εγγραφή.

en: Could not open resource for reading.
el: Αδυναμία ανοίγματος πόρου για ανάγνωση.

en: Could not open resource for writing.
el: Αδυναμία ανοίγματος πόρου για εγγραφή.

en: Could not perform seek on resource.
el: Αδυναμία εκτέλεσης αναζήτησης στον πόρο.

en: Could not read from resource.
el: Αδυναμία ανάγνωσης από τον πόρο.

en: Could not synchronize on resource.
el: Αδυναμία συγχρονισμού με τον πόρο.

en: Could not write to resource.
el: Αδυναμία εγγραφής στον πόρο.

en: Disable colored debugging output
el: Απενεργοποίηση έγχρωμων αποτελεσμάτων αποσφαλμάτωσης

en: Disable debugging
el: Απενεργοποίηση αποσφαλμάτωσης

en: Disable spawning a helper process while scanning the registry
el: Απενεργοποίηση εκκίνησης βοηθητικής διεργασίας κατά τη σάρωση του μητρώου

en: Disable trapping of segmentation faults during plugin loading
el: Απενεργοποίηση παγίδευσης σφαλμάτων διαχωρισμού κατά τη φόρτωση προσθέτου

en: Disable updating the registry
el: Απενεργοποίηση ενημέρωσης του μητρώου

en: Do not install a fault handler
el: Να μην εγκατασταθεί χειριστής σφαλμάτων

en: Do not output status information of TYPE
el: Να μην εξάγεται πληροφορία κατάστασης εξόδου του TYPE

en: Do not print any progress information
el: Να μην εμφανισθεί καμμία πληροφορία προόδου

en: Done buffering, setting pipeline to PLAYING ...
el: Αποθήκευση ολοκληρώθηκε, ορισμός διασωλήνωσης σε PLAYING …

en: EOS on shutdown enabled -- Forcing EOS on the pipeline
el: Ενεργοποίηση του EOS κατά τον τερματισμό -- Επιβολή του EOS στη διασωλήνωση

en: EOS received - stopping pipeline...
el: Λήψη EOS - διακοπή διασωλήνωσης…

en: ERROR: Pipeline doesn't want to pause.
el: ERROR: Η διασωλήνωση δεν θέλει να παύσει.

en: ERROR: from element %s: %s
el: ERROR: από στοιχείο %s: %s

en: ERROR: pipeline could not be constructed.
el: ERROR: αδυναμία κατασκευής διασωλήνωσης.

en: ERROR: pipeline could not be constructed: %s.
el: ERROR: αδυναμία κατασκευής διασωλήνωσης: %s.

en: ERROR: pipeline doesn't want to play.
el: ERROR: η διασωλήνωση δεν θέλει να αναπαραχθεί.

en: ERROR: pipeline doesn't want to preroll.
el: ERROR: η διασωλήνωση δεν θέλει να προτυλιχθεί.

en: ERROR: the 'pipeline' element wasn't found.
el: ERROR: το στοιχείο 'διασωλήνωση' δεν βρέθηκε.

en: Element doesn't implement handling of this stream. Please file a bug.
el: Το στοιχείο δεν υλοποιεί χειρισμό αυτή της ροής. Παρακαλούμε αναφέρετε το σφάλμα.

en: Enable verbose plugin loading diagnostics
el: Ενεργοποίηση αναλυτικών διαγνωστικών φόρτωσης πρόσθετου

en: Encoding error.
el: Σφάλμα κωδικοποίησης.

en: Error closing file "%s".
el: Σφάλμα κλεισίματος αρχείου «%s».

en: Error while seeking in file "%s".
el: Σφάλμα κατά την αναζήτηση στο αρχείο «%s».

en: Error while writing to download file.
el: Σφάλμα κατά την εγγραφή στο αρχείο μεταφόρτωσης.

en: Error while writing to file "%s".
el: Σφάλμα κατά την εγγραφή στο αρχείο «%s».

en: Execution ended after %
el: Η εκτέλεση τελείωσε μετά %

en: FOUND TAG      : found by element "%s".
el: FOUND TAG      : εύρεση κατά στοιχείο «%s».

en: FOUND TAG      : found by object "%s".
el: FOUND TAG      : εύρεση κατά αντικείμενο «%s».

en: FOUND TAG      : found by pad "%s:%s".
el: FOUND TAG      : εύρεση κατά pad «%s:%s».

en: Failed after iterations as requested.
el: Αποτυχία κατόπιν επαναλήψεων ως ζητήθηκε.

en: File "%s" is a socket.
el: Το αρχείο «%s» είναι μια υποδοχή.

en: Filter caps
el: Φιλτράρισμα δυνατοτήτων

en: Force EOS on sources before shutting the pipeline down
el: Εξαναγκασμός του EOS στις πηγές πριν το κλείσιμο της διασωλήνωσης

en: Freeing pipeline ...
el: Αποδέσμευση της διασωλήνωσης …

en: GStreamer Options
el: Επιλογές του GStreamer

en: GStreamer developers were too lazy to assign an error code to this error.
el: Οι προγραμματιστές του GStreamer τεμπέλιασαν και δεν αντιστοίχισαν κωδικό σφάλματος στο σφάλμα αυτό.

en: GStreamer encountered a general core library error.
el: Το GStreamer αντιμετώπισε ένα γενικό σφάλμα βασικής βιβλιοθήκης.

en: GStreamer encountered a general resource error.
el: Το GStreamer συνάντησε ένα γενικό σφάλμα πόρων.

en: GStreamer encountered a general stream error.
el: Το GStreamer συνάντησε ένα γενικό σφάλμα ροής.

en: GStreamer encountered a general supporting library error.
el: Το GStreamer συνάντησε ένα γενικό σφάλμα βιβλιοθήκης υποστήριξης.

en: GStreamer error: state change failed and some element failed to post a proper error message with the reason for the failure.
el: Σφάλμα GStreamer: αποτυχία αλλαγής κατάστασης και κάποιο στοιχείο απέτυχε να αναρτήσει σωστό μήνυμα σφάλματος με την αιτία της αποτυχίας.

en: Got EOS from element "%s".
el: Ελήφθη EOS από το στοιχείο «%s».

en: Got message #%u (%s):
el: Ελήφθη το μήνυμα  #%u (%s):

en: Got message #%u from element "%s" (%s):
el: Ελήφθη το μήνυμα  #%u από το στοιχείο «%s» (%s):

en: Got message #%u from object "%s" (%s):
el: Ελήφθη το μήνυμα  #%u από το αντικείμενο «%s» (%s):

en: Got message #%u from pad "%s:%s" (%s):
el: Ελήφθη το μήνυμα  #%u από το pad «%s:%s» (%s):

en: Groups related media that spans multiple tracks, like the different pieces of a concerto. It is a higher level than a track, but lower than an album
el: Ομαδοποιεί σχετιζόμενα μέσα που καλύπτουν πολλαπλά κομμάτια, όπως τα διαφορετικά μέρη ενός κονσέρτου. Είναι υψηλότερο επίπεδο από το κομμάτι αλλά χαμηλότερο από το δίσκο

en: Homepage for this media (i.e. artist or movie homepage)
el: Η αρχική σελίδα για αυτό το μέσο (π.χ. η αρχική σελίδα της ταινίας ή του καλλιτέχνη)

en: How the image should be rotated or flipped before display
el: Πως θα πρέπει να περιστραφεί ή καθρεφτιστεί η εικόνα πριν την εμφάνισή της

en: Implemented Interfaces:
el: Υλοποιημένες διεπαφές:

en: Internal GStreamer error: caps problem.
el: Εσωτερικό σφάλμα GStreamer: πρόβλημα δυνατοτήτων.

en: Internal GStreamer error: code not implemented.
el: Εσωτερικό σφάλμα GStreamer: ο κώδικας δεν υλοποιήθηκε.

en: Internal GStreamer error: event problem.
el: Εσωτερικό σφάλμα GStreamer: πρόβλημα γεγονότος.

en: Internal GStreamer error: pad problem.
el: Εσωτερικό σφάλμα GStreamer: πρόβλημα pad.

en: Internal GStreamer error: seek problem.
el: Εσωτερικό σφάλμα GStreamer: πρόβλημα αναζήτησης.

en: Internal GStreamer error: tag problem.
el: Εσωτερικό σφάλμα GStreamer: πρόβλημα ετικέτας.

en: Internal GStreamer error: thread problem.
el: Εσωτερικό σφάλμα GStreamer: πρόβλημα νήματος.

en: Internal clock error.
el: Σφάλμα εσωτερικού ρολογιού.

en: Internal data flow error.
el: Εσωτερικό σφάλμα ροής δεδομένων.

en: Internal data flow problem.
el: Εσωτερικό πρόβλημα ροής δεδομένων.

en: Internal data stream error.
el: Εσωτερικό σφάλμα ροής δεδομένων.

en: International Standard Recording Code - see http://www.ifpi.org/isrc/
el: International Standard Recording Code - βλέπε http://www.ifpi.org/isrc/

en: Interrupt: Stopping pipeline ...
el: Διακοπή: Τερματισμός διασωλήνωσης…

en: List the plugin contents
el: Απαρίθμηση των περιεχομένων του προσθέτου

en: Make all warnings fatal
el: Να γίνουν όλες οι προειδοποιήσεις κρίσιμες

en: Manufacturer of the device used to create this media
el: Κατασκευαστής της συσκευής που χρησιμοποιήθηκε για τη δημιουργία αυτού του μέσου

en: Model of the device used to create this media
el: Μοντέλο της συσκευής που χρησιμοποιήθηκε για τη δημιουργία του μέσου

en: Name of the tv/podcast/series show the media is from
el: Όνομα της τηλεοπτικής/φορητής (podcast)/σειράς εκπομπής από την οποία είναι το μέσο

en: Name of the tv/podcast/series show the media is from, for sorting purposes
el: Όνομα της τηλεοπτικής/φορητής (podcast)/σειράς εκπομπής από την οποία είναι το μέσο, για σκοπούς ταξινόμησης

en: No Temp directory specified.
el: Δεν ορίσθηκε προσωρινός κατάλογος (Temp).

en: No error message for domain %s.
el: Δεν υπάρχει μήνυμα σφάλματος για τον τομέα %s.

en: No file name specified for reading.
el: Δεν καθορίσθηκε όνομα αρχείου για ανάγνωση.

en: No file name specified for writing.
el: Δεν έχει καθορισθεί όνομα αρχείου για εγγραφή.

en: No space left on the resource.
el: Δεν έχει μείνει χώρος στον πόρο.

en: No standard error message for domain %s and code %d.
el: Δεν υπάρχει τυποποιημένο μήνυμα σφάλματος για τον τομέα %s και τον κώδικα %d.

en: No such element or plugin '%s'
el: Δεν υπάρχει τέτοιο στοιχείο ή πρόσθετο '%s'

en: Origin of media as a URI (location, where the original of the file or stream is hosted)
el: Προέλευση του μέσου ως URI (τοποθεσία, όπου φιλοξενείται το πρωτότυπο του αρχείου ή της ροής)

en: Output messages
el: Μηνύματα εξόδου

en: Output status information and property notifications
el: Πληροφορίες κατάστασης εξόδου και ειδοποιήσεις ιδιοτήτων

en: Output tags (also known as metadata)
el: Ετικέτες εξόδου (επίσης γνωστές ως μεταδεδομένα)

en: Pipeline is PREROLLED ...
el: Η διασωλήνωση είναι PREROLLED …

en: Pipeline is PREROLLING ...
el: Η διασωλήνωση είναι σε PREROLLING …

en: Pipeline is live and does not need PREROLL ...
el: Η διασωλήνωση είναι ενεργή και δεν χρειάζεται PREROLL …

en: Prerolled, waiting for buffering to finish...
el: Προτυλιγμένο, αναμονή για ολοκλήρωση η αποθήκευση ροής…

en: Print a machine-parsable list of features the specified plugin or all plugins provide.
                                           Useful in connection with external automatic plugin installation mechanisms
el: Εμφάνιση μιας λίστας που μπορεί να αναλυθεί από υπολογιστή με τα χαρακτηριστικά που παρέχει το επιλεγμένο πρόσθετο ή όλα τα πρόσθετα.
                                           Χρήσιμο σε συνδυασμό με εξωτερικούς μηχανισμούς αυτόματης εγκατάστασης προσθέτων

en: Print all elements
el: Εμφάνιση όλων των στοιχείων

en: Print available debug categories and exit
el: Εμφάνιση διαθέσιμων κατηγοριών σφαλμάτων και έξοδος

en: Print list of blacklisted files
el: Εμφάνιση λίστας των αρχείων στη μαύρη λίστα

en: Print supported URI schemes, with the elements that implement them
el: Εμφάνιση υποστηριζόμενων μορφών URI, με τα στοιχεία που τις υλοποιούν

en: Print the GStreamer version
el: Εμφάνιση της έκδοσης του GStreamer

en: Rating attributed by a user. The higher the rank, the more the user likes this media
el: Η βαθμολογία που απονεμήθηκε από ένα χρήστη. Όσο υψηλότερη, τόσο περισσότερο αρέσει στο χρήστη το μέσο

en: Redistribute latency...
el: Καθυστέρηση αναδιανομής…

en: Resource busy or not available.
el: Ο πόρος είναι απασχολημένος ή μη διαθέσιμος.

en: Resource not found.
el: Δεν βρέθηκε ο πόρος.

en: Restrict the possible allowed capabilities (NULL means ANY). Setting this property takes a reference to the supplied GstCaps object.
el: Περιορισμός των πιθανών επιτρεπόμενων δυνατοτήτων (NULL σημαίνει ANY). Η ρύθμιση αυτής της ιδιότητας απαιτεί μια αναφορά στο παρεχόμενο αντικείμενο GstCaps.

en: Selected clock cannot be used in pipeline.
el: Το επιλεγμένο ρολόι δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί στη διασωλήνωση.

en: Setting pipeline to NULL ...
el: Ορισμός διασωλήνωσης σε NULL …

en: Setting pipeline to PAUSED ...
el: Ορισμός διασωλήνωσης σε PAUSED …

en: Setting pipeline to PLAYING ...
el: Ορισμός διασωλήνωσης σε PLAYING …

en: Setting pipeline to READY ...
el: Ορισμός διασωλήνωσης σε READY …

en: Setting state to %s as requested by %s...
el: Ορισμός κατάστασης σε %s όπως ζητήθηκε από %s…

en: Show GStreamer Options
el: Εμφάνιση επιλογών του GStreamer

en: Stream contains no data.
el: Η ροή δεν περιέχει δεδομένα.

en: TYPE1,TYPE2,...
el: TYPE1,TYPE2,…

en: The artist of the entire album, as it should be displayed
el: Ο καλλιτέχνης ολόκληρου του δίσκου, όπως θα πρέπει να εμφανίζεται

en: The artist of the entire album, as it should be sorted
el: Ο καλλιτέχνης ολόκληρου του δίσκου, όπως θα πρέπει να ταξινομείται.

en: The episode number in the season the media is part of
el: Ο αριθμός επεισοδίου του κύκλου στο οποίο ανήκει το μέσο

en: The lyrics of the media, commonly used for songs
el: Οι στίχοι του μέσου, συνήθως χρησιμοποιείται για τραγούδια

en: The season number of the show the media is part of
el: Ο αριθμός κύκλου της εκπομπής στην οποία ανήκει το μέσο

en: The stream is encrypted and can't be decrypted because no suitable key has been supplied.
el: Η ροή είναι κρυπτογραφημένη και δεν μπορεί να αποκρυπτογραφηθεί επειδή δεν έχει δοθεί κατάλληλος κωδικός.

en: The stream is encrypted and decryption is not supported.
el: Η ροή είναι κρυπτογραφημένη και δεν υποστηρίζεται αποκρυπτογράφηση.

en: The stream is in the wrong format.
el: Η ροή είναι λανθασμένης μορφής.

en: The stream is of a different type than handled by this element.
el: Η ροή είναι διαφορετικού τύπου από αυτόν που χειρίζεται αυτό το στοιχείο.

en: There is no codec present that can handle the stream's type.
el: Δεν υπάρχει παρών κωδικοποιητής που να μπορεί να χειριστεί τον τύπο της ροής.

en: This application is trying to use GStreamer functionality that has been disabled.
el: Αυτή η εφαρμογή προσπαθεί να χρησιμοποιήσει λειτουργία του GStreamer που έχει απενεργοποιηθεί.

en: Total count:
el: Συνολική καταμέτρηση:

en: URI to the copyright notice of the data
el: URI για το σημείωμα πνευματικών δικαιωμάτων των δεδομένων

en: URI to the license of the data
el: URI της άδειας των δεδομένων

en: Unknown option
el: Άγνωστη επιλογή

en: WARNING: erroneous pipeline: %s
el: WARNING: εσφαλμένη διασωλήνωση: %s

en: WARNING: from element %s: %s
el: WARNING: από το στοιχείο %s: %s

en: Waiting for EOS...
el: Αναμονή για EOS…

en: Your GStreamer installation is missing a plug-in.
el: Από την εγκατάστασή σας του GStreamer λείπει ένα πρόσθετο.

en: album
el: δίσκος

en: album artist
el: καλλιτέχνης δίσκου

en: album artist sortname
el: όνομα ταξινόμησης καλλιτέχνη δίσκου

en: album containing this data
el: δίσκος που περιέχει αυτά τα δεδομένα

en: album containing this data for sorting purposes
el: δίσκος που περιέχει αυτά τα δεδομένα για σκοπούς ταξινόμησης

en: album gain in db
el: κέρδος δίσκου σε db

en: album sortname
el: όνομα ταξινόμησης δίσκου

en: application data
el: δεδομένα εφαρμογής

en: application name
el: όνομα εφαρμογής

en: artist
el: καλλιτέχνης

en: artist sortname
el: όνομα ταξινόμησης καλλιτέχνη

en: attachment
el: συνημμένο

en: audio codec
el: κωδικοποιητής ήχου

en: beats per minute
el: χτύποι ανά λεπτό

en: bitrate
el: ρυθμός μετάδοσης

en: buffering...
el: προσωρινή αποθήκευση…

en: caps
el: δυνατότητες

en: changeable in NULL, READY, PAUSED or PLAYING state
el: μπορεί να αλλάξει σε κατάσταση NULL, READY, PAUSED ή PLAYING

en: changeable only in NULL or READY state
el: μπορεί να αλλάξει μόνο σε κατάσταση NULL ή READY

en: changeable only in NULL, READY or PAUSED state
el: μπορεί να αλλάξει μόνο σε κατάσταση NULL, READY ή PAUSED

en: city (english name) where the media has been recorded or produced
el: πόλη (αγγλικό όνομα) όπου το μέσο εγγράφηκε ή παρήχθη

en: codec
el: κωδικοποιητής

en: codec the audio data is stored in
el: κωδικοποιητής αποθήκευσης των ηχητικών δεδομένων

en: codec the data is stored in
el: η κωδικοποίηση αποθήκευσης των δεδομένων

en: codec the subtitle data is stored in
el: κωδικοποιητής αποθήκευσης των υποτίτλων

en: codec the video data is stored in
el: κωδικοποιητής βίντεο της αποθήκευσης  των δεδομένων

en: comma separated keywords describing the content
el: λέξεις κλειδιά διαχωρισμένες με κόμματα, που περιγράφουν το περιεχόμενο

en: comment
el: σχόλιο

en: commonly used title
el: ο τίτλος που συνήθως χρησιμοποιείται

en: commonly used title for sorting purposes
el: ο συνήθης τίτλος για σκοπούς ταξινόμησης

en: composer
el: συνθέτης

en: composer sortname
el: όνομα ταξινόμησης συνθέτη

en: contact
el: επικοινωνία

en: contact information
el: πληροφορίες επικοινωνίας

en: container format
el: τύπος περιέκτη

en: container format the data is stored in
el: ο τύπος του περιέκτη στον οποίο αποθηκεύονται τα δεδομένα

en: controllable
el: ελεγχόμενο

en: copyright
el: πνευματικά δικαιώματα

en: copyright notice of the data
el: σημείωμα πνευματικών δικαιωμάτων των δεδομενων

en: copyright uri
el: uri πνευματικών δικαιωμάτων

en: could not link %s to %s
el: αδυναμία σύνδεσης %s σε %s

en: could not parse caps "%s"
el: αδυναμία ανάλυσης δυνατοτήτων «%s»

en: could not set property "%s" in element "%s" to "%s"
el: αδυναμία ορισμού ιδιότητας «%s» στο στοιχείο «%s» σε «%s»

en: count of discs inside collection this disc belongs to
el: η καταμέτρηση των δίσκων μέσα στη συλλογή που ανήκει αυτός ο δίσκος

en: count of tracks inside collection this track belongs to
el: η καταμέτρηση των κομματιών μέσα στη συλλογή στην οποία ανήκει αυτό το κομμάτι

en: country (english name) where the media has been recorded or produced
el: χώρα (αγγλικό όνομα) όπου έχει εγγραφεί ή παραχθεί το μέσο

en: date
el: ημερομηνία

en: date and time the data was created (as a GstDateTime structure)
el: ημερομηνία και ώρα δημιουρίας των δεδομένων (δομημένες ως GstDateTime)

en: date the data was created (as a GDate structure)
el: ημερομηνία δημιουργίας των δεδομένων (ως μια δομή GDate)

en: description
el: περιγραφή

en: detected capabilities in stream
el: ανιχνεύθηκαν δυνατότητες στη ροή

en: device manufacturer
el: κατασκευαστής συσκευής

en: device model
el: μοντέλο συσκευής

en: disc count
el: καταμέτρηση δίσκων

en: disc number
el: αριθμός δίσκου

en: disc number inside a collection
el: αριθμός δίσκου μέσα σε μια συλλογή

en: duration
el: διάρκεια

en: empty pipeline not allowed
el: δεν επιτρέπεται κενή διασωλήνωση

en: encoder
el: κωδικοποιητής

en: encoder used to encode this stream
el: κωδικοποιητής που χρησιμοποιήθηκε για την κωδικοποίηση αυτής της ροής

en: encoder version
el: έκδοση κωδικοποιητή

en: episode number
el: αριθμός επεισοδίου

en: exact or average bitrate in bits/s
el: ακριβής ή μέσος ρυθμός σε bits/s

en: expected error of the horizontal positioning measures (in meters)
el: αναμενόμενο σφάλμα των μετρήσεων οριζόντιας τοποθέτησης (σε μέτρα)

en: extended comment
el: εκτεταμένο σχόλιο

en: file attached to this stream
el: αρχείο συνημμένο σε αυτή τη ροή

en: force caps
el: επιβολή δυνατοτήτων

en: force caps without doing a typefind
el: επιβολή δυνατοτήτων χωρίς εκτέλεση typefind

en: free text commenting the data
el: ελεύθερο κείμενο σχολιασμού των δεδομένων

en: free text commenting the data in key=value or key[en]=comment form
el: ελεύθερο κείμενο σχολιασμού των δεδομένων της μορφής key=value ή key[en]=comment

en: genre
el: είδος

en: genre this data belongs to
el: είδος που ανήκουν αυτά τα δεδομένα

en: geo elevation of where the media has been recorded or produced in meters according to WGS84 (zero is average sea level)
el: υψόμετρο της τοποθεσίας, όπου εγγράφηκε ή παρήχθη το μέσο, σε μέτρα σύμφωνα με το WGS84 (μηδέν στο επίπεδο της θάλασσας)

en: geo latitude location of where the media has been recorded or produced in degrees according to WGS84 (zero at the equator, negative values for southern latitudes)
el: γεωγραφικό πλάτος της τοποθεσίας, όπου εγγράφηκε ή παρήχθη το μέσο, σε μοίρες σύμφωνα με το WGS84 (μηδέν στον ισημερινό, αρνητικές τιμές για πλάτη στο νότιο ημισφαίριο)

en: geo location capture direction
el: γεωγραφικός εντοπισμός κατεύθυνσης σύλληψης

en: geo location city
el: γεωγραφικός εντοπισμός πόλης

en: geo location country
el: γεωγραφικός εντοπισμός χώρας

en: geo location elevation
el: γεωγραφικός εντοπισμός υψομέτρου

en: geo location horizontal error
el: γεωγραφικός εντοπισμός οριζόντιου σφάλματος

en: geo location latitude
el: γεωγραφικός εντοπισμός πλάτους

en: geo location longitude
el: γεωγραφικός εντοπισμός μήκους

en: geo location movement direction
el: γεωγραφικός εντοπισμός διεύθυνσης κίνησης

en: geo location movement speed
el: γεωγραφικός εντοπισμός ταχύτητας κίνησης

en: geo location name
el: όνομα γεωγραφικού εντοπισμού

en: geo location sublocation
el: γεωγραφικός εντοπισμός υποτοποθεσίας

en: geo longitude location of where the media has been recorded or produced in degrees according to WGS84 (zero at the prime meridian in Greenwich/UK,  negative values for western longitudes)
el: γεωγραφικό μήκος της τοποθεσίας, όπου εγγράφηκε ή παρήχθη το μέσο, σε μοίρες σύμφωνα με το WGS84 (μηδέν στον πρώτο μεσημβρινό στο Greenwich/UK, αρνητικές τιμές για μήκη στο δυτικό ημισφαίριο)

en: grouping
el: ομαδοποίηση

en: homepage
el: αρχική σελίδα

en: human readable descriptive location of where the media has been recorded or produced
el: ανθρώπινα κατανοητή περιγραφή τοποθεσίας εγγραφής ή παραγωγής

en: image
el: εικόνα

en: image orientation
el: προσανατολισμός εικόνας

en: image related to this stream
el: εικόνα που σχετίζεται με αυτή τη ροή

en: indicates the direction the device is pointing to when capturing  a media. It is represented as degrees in floating point  representation, 0 means the geographic north, and increases clockwise
el: υποδεικνύει την κατεύθυνση που δείχνει η συσκευή κατά τη σύλληψη ενός μέσου. Αναγράφεται σε μοίρες με δεκαδικά, το 0 υποδεικνύει το γεωγραφικό βορρά και αυξάνει δεξιόστροφα

en: indicates the movement direction of the device performing the capture of a media. It is represented as degrees in floating point representation, 0 means the geographic north, and increases clockwise
el: υποδεικνύει την κατεύθυνση κίνησης της συσκευής που συλλαμβάνει ένα μέσο. Αναγράφεται ως μοίρες με δεκαδικά, το 0 δείχνει το γεωγραφικό βορρά και αυξάνει δεξιόστροφα

en: keywords
el: λέξεις κλειδιά

en: language code
el: κωδικός γλώσσας

en: length in GStreamer time units (nanoseconds)
el: μήκος σε μονάδες χρόνου του GStreamer (nanoseconds)

en: license
el: άδεια

en: license of data
el: άδεια των δεδομένων

en: license uri
el: uri άδειας

en: location
el: τοποθεσία

en: lyrics
el: στίχοι

en: maximum bitrate
el: μέγιστος ρυθμός

en: maximum bitrate in bits/s
el: μέγιστος ρυθμός σε bits/s

en: minimum
el: ελάχιστο

en: minimum bitrate
el: ελάχιστος ρυθμός

en: minimum bitrate in bits/s
el: ελάχιστος ρυθμός σε bits/s

en: movement speed of the capturing device while performing the capture in m/s
el: ταχύτητα κίνησης της συσκευής σύλληψης κατά τη διάρκεια εγγραφής σε m/s

en: no element "%s"
el: δεν υπάρχει στοιχείο «%s»

en: no property "%s" in element "%s"
el: δεν υπάρχει ιδιότητα «%s» στο στοιχείο «%s»

en: no sink element for URI "%s"
el: δεν υπάρχει στοιχείο προορισμού για το URI «%s»

en: no source element for URI "%s"
el: δεν υπάρχει στοιχείο προέλευσης για το URI «%s»

en: nominal bitrate
el: ονομαστικός ρυθμός

en: nominal bitrate in bits/s
el: ονομαστικός ρυθμός σε bits/s

en: number of beats per minute in audio
el: αριθμός των χτύπων ανά λεπτό στον ήχο

en: organization
el: οργανισμός

en: peak of the album
el: κορύφωση του δίσκου

en: peak of the track
el: κορύφωση του κομματιού

en: performer
el: εκτελεστής

en: person(s) performing
el: πρόσωπο(α) που παίζει

en: person(s) responsible for the recording
el: πρόσωπο(α) υπεύθυνο για την ηχογράφηση

en: person(s) responsible for the recording for sorting purposes
el: πρόσωπο(α) υπεύθυνο για την εγγραφή για σκοπούς ταξινόμησης

en: person(s) who composed the recording
el: πρόσωπο(α) που συνέθεσε την ηχογράφηση.

en: person(s) who composed the recording, for sorting purposes
el: πρόσωπο(α) που συνέθεσε την ηχογράφηση, για σκοπούς ταξινόμησης

en: preview image
el: εικόνα προεπισκόπησης

en: preview image related to this stream
el: εικόνα προεπισκόπησης που σχετίζεται με αυτή τη ροή

en: readable
el: αναγνώσιμο

en: reference level of track and album gain values
el: επίπεδο αναφοράς των τιμών κέρδους κομματιού και δίσκου

en: replaygain album gain
el: κέρδος δίσκου replaygain

en: replaygain album peak
el: κορυφή δίσκου replaygain

en: replaygain reference level
el: επίπεδο αναφοράς replaygain

en: replaygain track gain
el: κέρδος κομματιού replaygain

en: replaygain track peak
el: κορυφή κομματιού replaygain

en: season number
el: αριθμός κύκλου

en: serial
el: σειριακός

en: serial number of track
el: σειριακός αριθμός του κομματιού

en: short text describing the content of the data
el: σύντομο κείμενο που περιγράφει το περιεχόμενο των δεδομένων

en: show name
el: όνομα εκπομπής

en: show sortname
el: όνομα ταξινόμησης εκπομπής

en: specified empty bin "%s", not allowed
el: ο καθορισμένος άδειος περιέκτης «%s», δεν επιτρέπεται

en: subtitle codec
el: κωδικοποιητής υποτίτλων

en: title
el: τίτλος

en: title sortname
el: όνομα ταξινόμησης τίτλου

en: track count
el: καταμέτρηση κομματιών

en: track gain in db
el: κέρδος κομματιού σε db

en: track number
el: αριθμός κομματιού

en: track number inside a collection
el: αριθμός κομματιών μέσα σε μια συλλογή

en: user rating
el: βαθμολογία χρήστη

en: version
el: έκδοση

en: version of the encoder used to encode this stream
el: έκδοση του κωδικοποιητή που χρησιμοποιήθηκε για την κωδικοποίηση αυτής της ροής

en: version of this data
el: έκδοση αυτών των δεδομένων

en: video codec
el: κωδικοποιητής βίντεο

en: writable
el: εγγράψιμο
